تبلیغات


خرید ساعت مچی

|

صفحات پاپ آپ popup window

استقلالی نیوز - گزارش ویژه/ چرا منصوریان نورافکن را به تیم ملی جوانان داد؟

گزارش ویژه/ چرا منصوریان نورافکن را به تیم ملی جوانان داد؟

گزارش ویژه/ چرا منصوریان نورافکن را به تیم ملی جوانان داد؟

گزارش-ویژه-چرا-منصوریان-نورافکن-را-به-تیم-ملی-جوانان-داد؟

وب سایت رسمی برنامه نود- بالاخره علیرضا منصوریان راضی شد، امید نورافکن را به تیم ملی جوانان بدهد.

به گزارش سایت نود، همانطور که دیروز هم خبر دادیم، امید نورافکن بالاخره مسافر جام جهانی کره جنوبی شد. اما این اتفاق چطور افتاد؟ پس از اینكه علیرضا منصوریان اعلام كرده بود امید نورافكن را به تیم ملی جوانان نمی دهد، تلاشهای فدراسیون فوتبال برای حل ماجرای نورافكن آغاز شد.


فدراسیون اول سعی کرد از طریق خود باشگاه وارد شود. با توجه به اینکه افتخاری مدیرعامل باشگاه عضو کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال است، فریدون معینی رئیس کمیته و بهزاد آزاد مدیراجرایی تیم ملی جوانان که رییس دپارتمان جوانان هم هست، سعی کردند که از طریق او باشگاه را مجاب کنند اما افتخاری همه چیز را منوط به نظر منصوریان کرد.

خود امیرحسین پیروانی سرمربی تیم ملی جوانان هم وارد کار شد و با منصوریان تماس گرفت. این تماس البته پس از به پایان رسیدن فرایند تنبیه امید نورافکن بود. نورافکن که در یکی از بازیهای استقلال با یعقوب کریمی و امید ابراهیمی روی نیمکت استقلال درگیر شده بود، از سوی منصوریان چند بازی در ترکیب استقلال قرار نگرفت. منصوریان برای اینکه نورافکن را ادب کند، با امیرحسین پیروانی تماس گرفت و از او خواست برای اینکه فرایند تربیتی نورافکن جوان، تکمیل شود، او به یکی دو اردوی تیم ملی جوانان دعوت نشود.

پس از اینکه کاپیتان تیم ملی جوانان به اردوی تیم ملی جوانان دعوت نشد و فرایند تربیتی منصوریان به پایان رسید، حالا این سرمربی تیم استقلال بود که از طرفی امید را بازی می داد و از طرفی اعلام می کرد که نورافکن را به تیم ملی جوانان نمی دهد.

داستان به آنجا رسید که پیروانی در اعتراض به کار منصوریان، مصاحبه کرد و گفت که به نورافکن نیاز دارد اما باشگاه استقلال و شخص علیرضا منصوریان نورافکن را به تیم ملی جوانان نمی دهند.

منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی بازی مقابل سپاهان آشکارا اعلام کرد که اگر بازیهای تیم ملی جوانان در جام جهانی ملی است، بازیهای نورافکن هم در استقلال و مقابل العین امارات، ملی است.

وقتی زمان ثبت نام به پایان نزدیک می شد

هر چه روزها می گذشت، زمان ثبت نام بازیکنان در پنل فیفا برای جام جهانی هم به پایانش نزدیک می شد. امیرحسین پیروانی هم آخرین مصاحبه هایش را کرد و گفت که موضع استقلال همان است. ساکت مدیر مرکز تیم های ملی و فریدون معینی رئیس کمیته جوانان و بهزاد آزاد مدیراجرایی تیم هم از پیوستن نورافکن ناامید شده بود. لیست دیروز داشت نهایی می شد که خبر آمد علیرضا منصوریان رضایت داده است که كاپیتان تیم ملی جوانان در جام جهانی كره جنوبی، كاروان تیم ملی را همراهی كند.دیروز بعدازظهر و در آخرین لحظات نام نورافکن در لیست فیفا ثبت شد تا او مسافر جام جهانی ۲۰۱۷ جوانان کره جنوبی شود.

 

منصوریان چطور راضی شد؟

شاید اگر علیرضا منصوریان خودش زمانی سرمربی تیم ملی امید نبود و یا اگر به تیم ملی بزرگسالان در هنگامی که برخی باشگاهها، اردوهای تیم ملی بزرگسالان را بیهوده می دانستند، بازیکن نمی داد، دیروز نام نورافکن در لیست تیم ملی جوانان ثبت نمی شد. رسانه ها در روزهای گذشته به شدت از منصوریان انتقاد کردند و گفتند چطور وقتی خودش سرمربی تیم ملی امید بود، از بازیکن ندادن باشگاهها گلایه می کرد، اما حالا که سرمربی استقلال است به تیم ملی جوانان بازیکن نمی دهد؟ از طرفی او بین تیم های ملی فرق می گذارد و تیم ملی بزرگسالان و تیم ملی جوانان برایش فرق دارند. آن وقت بارها وبارها گفته نگاهش ملی است! رسانه ها هم از عواملی بودند که منصوریان راضی شد نورافکن را به تیم ملی جوانان بدهد. نورافکنی که بسیاری عقیده دارند اگر بتواند کیفیت خوب خودش را به نمایش بگذارد، می تواند در جام جهانی ترانسفر هم بشود. چرا که در جام های جهانی جوانان، معمولا استعدادیابهای باشگاههای بزرگ دنیا حضور پیدا می کنند و عملکرد بازیکنان را برای ترانسفر زیر نظر می گیرند.

استقلال دو بازی سخت مقابل تیم العین امارات دارد. با توجه به اینکه نورافکن یکی از ارکان استقلال است، مطمئنا در صورت گذر کردن استقلال از مرحله یک هشتم نهایی، منصوریان می تواند نشان دهد که تیمش متکی به یک یا چند بازیکن نیست و در صورت نتیجه نگرفتن هم نگاه ملی او می تواند بار شکست را کمتر کند. او به خاطر تیم ملی جوانان بازیکنش را داده و حالا خیالش از همه طرف راحت است. البته همه امیدوارند هم تیم ملی جوانان نمایش خوبی در جام جهانی داشته باشد و هم استقلال از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا عبور کند.
طبقه بندی: اخبار استقلال،

تاریخ : شنبه 23 اردیبهشت 1396 | 05:03 ب.ظ | نویسنده : علی صفدری | نظرات

  • paper | ورزش | دانستنی ها