تبلیغات


خرید ساعت مچی

|

صفحات پاپ آپ popup window

استقلالی نیوز - اختصاصی/ پاسخ منفی فدراسیون فوتبال ازبکستان به استقلال: نمی توانیم میزبان شما باشیم!

اختصاصی/ پاسخ منفی فدراسیون فوتبال ازبکستان به استقلال: نمی توانیم میزبان شما باشیم!

اختصاصی/ پاسخ منفی فدراسیون فوتبال ازبکستان به استقلال: نمی توانیم میزبان شما باشیم!

اختصاصی-پاسخ-منفی-فدراسیون-فوتبال-ازبکستان-به-استقلال-نمی-توانیم-میزبان-شما-باشیم

وب سایت رسمی برنامه نود- در دو سه هفته گذشته، یکی از نگرانی های عمده استقلال و خود علیرضا منصوریان، مساله میزبانی استقلال در مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم های عربستانی بوده است.


به گزارش سایت نود، با توجه به اینکه احتمال بازی استقلال مقابل الاهلی عربستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد (این احتمال البته بالا نیست ) و فدراسیون فوتبال ایران عمان را به عنوان میزبان نمایندگان ایران انتخاب کرده است، استقلال اگر به الاهلی عربستان بخورد، باید در مرحله یک هشتم نهایی باید اوایل خرداد میهمان این تیم در دوحه باشد و بازی برگشت را هفته سوم خرداد در عمان و در گرمای آزار دهنده مسقط انجام دهد.

استقلال خوزستان هم یکی از تیم هایی است که ممکت است در مرحله بعد به تیم الهلال عربستان بخورد و این تیم در بازی رفت باید در گرمای مسقط به میدان برود و بازی برگشت را در شهری بازی کند که الهلال معرفی می کند. این شهر ممکن است مسقط یا دوحه باشد.

در هرحال استقلال تهران در نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران از آنها خواسته بود تا ازبکستان را به عنوان میزبان بازیهای استقلال در مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا معرفی کنند. شرایط آب و هوایی در بازیهای یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی و نیمه نهایی، توجیه استقلال و فدراسیون فوتبال بوده است. تا این لحظه استقلال خوزستان دیگر نماینده ایران چنین پیشنهادی به فدراسیون فوتبال نداده است و ظاهرا مشکلی برای انجام یک بازی در مسقط ندارند.

دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال در مکاتباتش توانسته بود کنفدراسیون فوتبال آسیا را با تغییر میزبانی راضی کند. ای اف سی هم این مساله را نوط به پذیرش فدراسیون فوتبال ازبکستان کرد.

آخرین مکاتبه فدراسیون فوتبال ازبکستان با فدراسیون فوتبال ایران این بوده که با تقاضای استقلال مبنی بر میزبانی در تاشکند مخالفت کرده است و استقلال نمی تواند ازبکستان را به عنوان میزبان انتخاب کند. این در حالی  است که استقلال اعلام کرده همه هزینه های تیم های عربستانی در تاشکند را پرداخت می کند اما فدراسیون فوتبال ازبکستان تقاضای فدراسیون فوتبال ایران را به دلایل نامعلومی رد کرده است. اینکه پشت پرده چه اتفاقاتی افتاده نامعلوم است و شاید هم عربها روی ازبکها تاثیر دارند که آنها میزبانی از تیم های ایرانی  را قبول نکرده اند.

راه حل چیست؟

حالا که ازبکستان میزبانی از استقلال تهران را رد کرده است، استقلال می تواند ترکمنستان و یا تاجیکستان را به عنوان میزبان پیشنهاد دهد. تیم ملی فوتبال ایران دو سال پیش در ورزشگاه تازه ساز عشق آباد به میدان رفته است و این ورزشگاه برای میزبانی از تیم های عربستانی مناسب به نظر می رسد. البته استقلال می تواند تاجیکستان و ورزشگاه شهر دوشنبه را هم به عنوان میزبان معرفی کند. تاجیکستان چند سالی است که در رقابتهای ای اف سی کاپ حضور دارد و ورزشگاهش مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا هست. باید دید استقلال تهران تمایل دارد به جای مسقط به عشق آباد و یا دوشنبه برود، یا اینکه عربها روی تاجیکستان و ترکمنستان هم نفوذ دارند و پاسخی شبیه به پاسخ ازبکها می دهند.
طبقه بندی: اخبار استقلال، نقل و انتقالات 96،

تاریخ : شنبه 16 اردیبهشت 1396 | 02:47 ب.ظ | نویسنده : علی صفدری | نظرات

  • paper | ورزش | دانستنی ها